Staff

Brittney Richards

Brittney Richards

Educator Kindergarten (Honeybees and Bumblebees) Djidar 1
Nicole Burke

Nicole Burke

Educator Kindergarten (Honeybees and Bumblebees) Wednesday Djidar 1
Ebony Johnson

Ebony Johnson

Educator Kindergarten (Leafcutter bees) Djidar 2
Kellie Jones

Kellie Jones

Educator Kindergarten (Sugarbees) Djidar 2
Brittany Johnson

Brittany Johnson

Educator Pre-Primary (Djidar 3)
Simone Nolan

Simone Nolan

Educator Pre-Primary (Djidar 4)
Zoe Choules

Zoe Choules

Educator Pre-Primary (Djidar 5)
Diana Williams

Diana Williams

Educator Pre-Primary & Year 1 (Bina 2)
Rachel Taua

Rachel Taua

Educator Year 1 (Bina 1)
Ebony Kursar

Ebony Kursar

Educator Year 1 (Bina 3)
Karen Davis

Karen Davis

Educator Year 1 (Bina 4)
Caitlin Phoebe

Caitlin Phoebe

Educator Year 2 (Doodja 1)
Briony Brown

Briony Brown

Educator Year 2 (Doodja 2)
Jessie List

Jessie List

Educator Year 2/3 (Bina 8)
Melissa Borrett

Melissa Borrett

Educator Year 3 (Bina 5)
Georgia Durham

Georgia Durham

Educator Year 3 (Bina 6)
Awatea Dansey

Awatea Dansey

Educator Year 3 and 4 (Bina 7)
Larissa Warner

Larissa Warner

Educator Year 4 (Doodja 5)
Laura Ainsworth

Laura Ainsworth

Educator Year 4 and 5 (Doodja 6)
Devan Boden

Devan Boden

Educator Year 5 (Doodja 7)
Natalie Earl

Natalie Earl

Educator Year 6 (Doodja 3)
Paul McDowell

Paul McDowell

Educator Physical Education
Ellie Ashford

Ellie Ashford

Educator Physical Education Early Childhood
Brad Jones

Brad Jones

Educator Music
Michaela Jones

Michaela Jones

Media Arts Educator
Claire Drew

Claire Drew

Educator Languages (Auslan)

Non Teaching

Michelle Harvey

Michelle Harvey

Allied Educator Kindergarten (Bumblebees and Honeybees) Djidar 1
Michelle Adams

Michelle Adams

Mainstream Allied Educator Kindergarten (Leafcutter Bees and Sugarbees) Djidar 2
Justin Young

Justin Young

Mainstream Allied Educator (Djidar 3)
Wendy Baker

Wendy Baker

Mainstream Allied Educator Pre-Primary (Djidar 4)
Colleen Doran

Colleen Doran

Mainstream Allied Educator (Djidar 5)
Nicola Neale

Nicola Neale

Special Needs Allied Educator
Samantha Gibson

Samantha Gibson

Special Needs Allied Educator
Natalie McClure

Natalie McClure

Special Needs Allied Educator
Lola Chapman

Lola Chapman

Special Needs Allied Educator
Brendon Dowdell

Brendon Dowdell

Gardner and Cleaner
Liza Andrus

Liza Andrus

Cleaner
Sandra Hagen

Sandra Hagen

Cleaner

Front Office

Jackie Huts

Jackie Huts

Principal
Rachel Dowling

Rachel Dowling

Associate Principal
Aleesha Meuleners

Aleesha Meuleners

Associate Principal
Emma Kime

Emma Kime

Manager Corporate Services
Anita Stokes

Anita Stokes

Corporate Services Officer
Kerry McCorriston

Kerry McCorriston

Library Officer
Jonathan Dong, School Psychologist

Jonathan Dong

School Psychologist
Charlotte Wylie

Charlotte Wylie

Chaplain